CHS Crazy House

Co je důležité vědět, než mě kontaktujete?

 • Pokud ještě s chovem morčátek nemáte zkušenosti, nastudujte si dostatek informací. To samé platí i v případě, že jste měli morčátka před mnoha lety a nyní je například chcete pořídit svým dětem. Doba se změnila a máme spoustu nových poznatků o chovu. Čerpejte ze seriózních publikací a webů, případně se nebojte zeptat. Jako takové „základní minimum“ rozhodně doporučuji pročtení INFORMAČNÍ BROŽURKY PUBLIKOVANÉ SPECIÁLNÍ ORGANIZACÍ CHOVATELŮ MORČAT. „Povinnou četbou“ pro budoucí majitele našich odchovanců je pak mnou sepsaný SEZNAM NEJČASTĚJŠÍCH OTÁZEK NOVÝCH MAJITELŮ MORČAT.
 • Naše odchovance nikdy nedáváme do samotky, ale pouze do společnosti kamaráda stejného pohlaví. Mláďata od nás vždy odcházejí buď rovnou po dvou, případně k podobně starému přírůstku z jiné CHS nebo ke „starousedlíkovi“ již čekajícímu doma. Morčata totiž patří mezi druhy s vysoce rozvinutým společenským chováním. V přírodě celý svůj život tráví ve skupinkách, kde mají jedinci jasně danou hierarchii a široké spektrum komunikačních projevů. Je jasné, že člověk jim společnost vlastního druhu nemůže nikdy nahradit, ať již z hlediska časového (nikdo z nás nemůže s morčátkem být 24/7), tak z hlediska přirozeného chování (těžko se budeme společně s ním choulit v jednom domečku a probírat srst, pošťuchovat se, prát se o pamlsky a povídat si „jeho řečí“). Bez vlastní společnosti tak bude mít zvířátko opravdu velice nudný život, složený jen z jezení, ležení a čekání, zda se mu nějaký člen domácnosti alespoň chvíli pověnuje. V některých západních zemích (např. Německo, Rakousko, Švýcarsko, Nizozemí) je chov samotného jedince dokonce zakázán zákonem na ochranu zvířat a je považován za týrání.
 • Rovněž naše odchovance v žádném případě neprodáváme do množíren, a to ani těch říkajících si hobby chovy! U každého mláděte je jasné napsané, zda je určeno pouze na mazlíka, k chovu nebo i výstavám. Do chovu poskytujeme mláďata výhradně registrovaným CHS, které se řídí jistou chovatelskou etikou a standardem plemen, mají potřebné znalosti a chovatelský záměr. Morčecích „voříšků“ namnožených nezodpovědnými lidmi je všude opravdu dost.
 • Cena u všech našich mláďat je stanovována individuálně dle pohlaví (samičky jsou mírně dražší než samci), exteriéru (některé neobvyklé barevné kombinace/kres­by/plemena jsou opět mírně až výrazně dražší) a počtu (v případě odběru dvou mláďátek společně je cena vždy o něco výhodnější, jelikož i pro mne to znamená „méně práce“ – méně času stráveného komunikací se zájemci, menší časové omezení při domlouvání odběru atd.). Běžně se částka za jedno mládě pohybuje od 600 Kč (např. nestandardní sameček v obvyklé barvě určený výhradně na mazlíčka) do 1500 Kč (např. samice ve vzácné barvě vhodná do registrovaného chovu, samice výstavních kvalit apod.). V případě kastrovaného samce je připočtena již jen čistá cena kastrace, která činí do 2000 Kč. Další náklady (doprava, pooperační péče aj.) jsou zdarma.

Jak postupovat při rezervaci a odběru?

 • Pokud je morčátko k dispozici, je označeno jako „volné“. V takovém případě mi můžete napsat zprávu, ve které uvedete jméno vybraného mláděte, pár vět o jeho budoucím životě u Vás (jaké má připraveno ubytování, jestli na něho čeká morčecí kamarád, zda má být určeno jen na mazlíka či se plánujete věnovat registrovanému chovu atp.) a případně Vaše předchozí zkušenosti s chovem. Mládě je možné zarezervovat i na emailu či telefonicky, ale preferuji komunikaci přes náš facebookový profil, kde mě zastihnete nejčastěji.
 • Jestliže zde u žádného mláděte nevidíte poznámku „volné“, znamená to, že nyní nic k prodeji nemáme! Ale nezoufejte a nahlédněte do sekce Plánované vrhy. Zde zjistíte, zda v dohledné době očekáváme narození dalších mláďat. Pokud nechcete s pořízením čekat, zkuste se podívat na web CHS Goldie West, CHS Strigo nebo CHS Eleonora.
 • Jakmile si potvrdíme možnost prodeje/koupě daného morčátka, dostáváte „předběžnou rezervaci“, která trvá maximálně 5 dní a přijímám během ní další zájemce. Pokud během této doby nereagujete na mé zprávy déle jak 2 dny, je zvířátko uvolněno dalšímu v pořadí.
 • Díky mnoha negativním zkušenostem jsem nucena vybírat rezervační poplatek ve výši 50 % z celkové ceny. Částku pošlete na č. ú. 2250497143/0800. Poplatek je při zrušení rezervace z Vaší strany nevratný, při zrušení z mé strany (úhyn, objevení vad, ponechání zvířete do chovu aj.) ho samozřejmě vracím. Po zaplacení rezervačního poplatku dostáváte závaznou „rezervaci“.
 • Před odběrem od Vás ještě potřebuji vědět pár informací pro zápis do PP/VP, tj. Vaše celé jméno, adresu, email a telefonní číslo. Poté se již můžeme domluvit na předání.
 • Mláďátka mohou odejít do nového domova nejdříve ve věku 5 týdnů a váze 250 g. Odběr je možný v Mladé Boleslavi, po domluvě v Praze. Výjimečně lze vyžít služby přepravce.
 • Rozhodla jsem se zájemce již standardně nevodit přímo do chovu. Jednak proto, že máme morčátka v bytě, a to až na jeho konci. Jistě každý chápe, že rodina chce své soukromí – a jakmile se během jednoho měsíce sejde odběr třeba tří vrhů, může to znamenat návštěvu až deseti cizích lidí. Největším strašákem je ale možnost zanesení nemocí, což je při větším počtu zvířat opravdu velmi nepříjemná situace. S tím souvisí i zbytečné zvyšování stresu, zvlášť pokud jdete morčátka vyzvednout s dětmi. U nás jsou samozřejmě na chod domácnosti i malé děti zvyklá, ale na přítomnost cizího člověka reagují často úplně jinak – strnutím, zběsilým útěkem apod. Toto je zvláště nebezpečné v případě, kdy mám rodičky těsně před porodem či po komplikovaném porodu. Pravidelně zveřejňuji fotky z našeho chovu na facebooku. Pokud ho přesto chcete vidět na vlastní oči, je třeba se domluvit předem a vybrat co nejvhodnější termín. I přesto Vás ale mohu z posledního výše zmíněného důvodu odmítnout. Nicméně rodiče Vašich mláďátek Vám mohu ukázat vždy, opět stačí jen předem požádat.

Co po odběru?

 • Majitele mých odchovanců prosím, aby alespoň jednou za půl roku napsali, jak se zvířátko má. Zpráva s přiloženou fotografií potěší dvojnásob. Případně se můžete rovnou přidat do naší FACEBOOKOVÉ SKUPINY a sdílet zde své zážitky a zkušenosti s našimi odchovanci 😊
 • Pokud se z jakýchkoliv důvodů již nebudete moci o zvířátko starat nebo ho předáváte dál, prosím ihned o bližší informace o této skutečnosti a případně kontakt na nového majitele.

PRO ZOBRAZENÍ NABÍDKY JE TŘEBA NEJPRVE VYJÁDŘIT SOUHLAS S VÝŠE UVEDENÝMI BODY.


Unity of Crazy House

samice
hladké
černá - bílá s červenou

volné


Victim Of Love of Crazy House

samec
sheltie
bílá tmavooká

volné


Vans Of The Wall of Crazy House

samec
sheltie
bílá tmavooká

volné


Rita of Crazy House

samice
hladké
blue - bílá (s amber?)

rezervace


Sissi of Crazy House

samice
anglický crested
blue - bílá

rezervace


Rocky of Crazy House

samec
hladké
černá - bílá (s červenou?)

rezervace


Ursus of Crazy House

samec
hladké
rudá - bílá

rezervace